Top Stories

Search here...

News

ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମହାଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା: କୋଭିଡ କଟକଣା ସହ ଚାଲିଛି ପୂଜା 

Posted On - 1 week ago
Edited By Team BbsrReporters
LAST UPDATED Oct 21, 2021 11:51 PM

କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ମହାମାୟୀଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଚାଲିଛି ।

 

 

BBSR Reporters

 

 

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ଜଗତଜନନୀ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମହାଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା । ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ମହୋତ୍ସବର ଦୁର୍ଗା ଅଷ୍ଟମୀ କିମ୍ବା ମହାଅଷ୍ଟମୀ ଅନ୍ୟତମ ଶୁଭ ଦିନ ଅଟେ | ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପର୍ବ 10 ଦିନ ଧରି ଉପର ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରରେ ପାଳନ କରାଯାଏ କିନ୍ତୁ, 'ପାଣ୍ଡାଲ୍'ରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରକୃତ ପୂଜା 5 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ | ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ବେଦମନ୍ତ୍ର ସାଙ୍ଗକୁ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ ଭକ୍ତିମୟ ହେଉଛି ପୁରା ପରିବେଶ ।

 

 

 

କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ମହାମାୟୀଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଚାଲିଛି । ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ମଣ୍ଡପରେ ଭକ୍ତ, ମା’ ଜଗତଜନନୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିପାରୁନଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। କିଛି ଭକ୍ତ ଆସି ମଣ୍ଡପ ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲେ ବି ସେମାନେ ପରଦା ପଛରେ ରହି ପୂଜା କରିଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ତେବେ ଭକ୍ତ ଓ ମା’ଙ୍କୁ ଯୋଡ଼ିବା ପାଇଁ ମଣ୍ଡପ ଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

 

 

 

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନାର ସିଧା ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି । ଘରେ ରହି ଭକ୍ତମାନେ ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିପାରୁଛନ୍ତି।  ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ସମ୍ବଲପୁରର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ମା’ଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଚାଲିଛି ।

Related News