Top Stories

Search here...

News

ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରନ୍ଧା, ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ

Posted On - 1 month ago
Edited By Team BbsrReporters
LAST UPDATED Oct 19, 2021 10:53 PM

ଯୋଗାଯୋଗ ସଡ଼କଗୁଡ଼ିକର ଯେପରି କୌଣସି କ୍ଷତି ନ ହୁଏ ବା ହେଲେ ଶୀଘ୍ର ଯୋଗାଯୋଗକୁ ପ୍ରଭାବିତ ନ କରିବା ପାଇଁ ସମାନ ଭାବରେ ପୁନଃ ମରାମତି ତତକ୍ଷଣାତ୍ କରାଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

 

BBSR Reporters


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ନେଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ହେଉଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହା ଦିନ ୧୧ଟାରେ ହେବ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ ଦେବା ସହ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଉପରେ ଗରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି ।


ସେ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ଧରାଯାଏ ଯେ ଅଧିକ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ଜଳ ରହି ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ ।ଏଣୁ ଯଦି ଗ୍ରାମ ଏବଂ ବାସସ୍ଥାନରେ ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରେ ଏବଂ ଥଇଥାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥାଏ, ତେବେ ସେହି ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ଏବଂ ରିଲିଫ୍ କୋଡ୍ ଅନୁଯାୟୀ ରନ୍ଧା ଓ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମୌଳିକ ଜିନିଷ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । 

 

ଯୋଗାଯୋଗ ସଡ଼କଗୁଡ଼ିକର ଯେପରି କୌଣସି କ୍ଷତି ନ ହୁଏ ବା ହେଲେ ଶୀଘ୍ର ଯୋଗାଯୋଗକୁ ପ୍ରଭାବିତ ନ କରିବା ପାଇଁ ସମାନ ଭାବରେ ପୁନଃ ମରାମତି ତତକ୍ଷଣାତ୍ କରାଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । 
 

Related News