Top Stories

Search here...

News

ତେଲେଙ୍ଗାନା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, କେରଳର କର୍ମୀଙ୍କ ସାହସଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

Posted On - 1 week ago
Edited By Jyotirmayee Patanaik
LAST UPDATED Jul 15, 2022 05:11 AM

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ହେଉଛି 'ଭାଗ୍ୟନଗର' ଯାହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ  । ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାମ ବଦଳିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

 

BBSR Reporters

 

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି  ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକରେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି  । ବୈଠକକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ବିଜେପିର ଦ୍ରୁତ ବିସ୍ତାର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, କେରଳ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କ ସାହସକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବର ସହିତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି  । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ୱ ପାଇଁ ଲଢୁଛନ୍ତି ଓ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ହସିବା କିମ୍ବା ପରିହାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ  । ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆମେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଶିଖିବା ଓ ସେମାନେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍  ।


 ବୈଠକର ଶେଷ ଦିନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ  'ଭାଗ୍ୟନଗର'  ବୋଲି ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ  । ଯାହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସହରର ନାମ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କି ନାହିଁ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ହେଉଛି 'ଭାଗ୍ୟନଗର' ଯାହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ  ।

 

ବିଜେପି ନେତା ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ହେଉଛି 'ଭାଗ୍ୟନଗର' ଯାହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ  । ଏଠାରେ ସର୍ଦ୍ଧାର ପଟେଲ ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଓ ଏହାକୁ ଆଗକୁ ନେବା ବିଜେପିର ଦାୟିତ୍ୱ ଅଟେ  । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜେପିର ସୁଯୋଗ, ବିଜେପିର ଇତିହାସ, ବିକାଶର ଯାତ୍ରା, ବିଜେପିର ଭବିଷ୍ୟତ ଓ ଦେଶ ପ୍ରତି ଆମର ଦାୟିତ୍ୱ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି  ।

 

ପ୍ରସାଦ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ସେହି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ (ଦଳୀୟ କର୍ମୀ) ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ତଥାପି ସେମାନଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଦୃଢ଼ ଅଟନ୍ତି ... ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଉଦେ୍ଧଶ୍ୟ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ ଯେ ଆମର ଚିନ୍ତା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶାନ୍ତ ହେବା ଠାରୁ ସିଦ୍ଧତା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବା ଉଚିତ  ।

Related News